1000 przedszkolaków na Sportowym Zajączku

Blisko 1000 przedszkolaków z 40 poznańskich przedszkoli odwiedzi w tym tygodniu Halę Widowiskowo-Sportową Arena w trakcie Sportowego Zajączka. Jest to 16 edycja imprezy organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Pierwsi przedszkolacy spotkali się z Zajączkiem w poniedziałek 26 marca.

Co roku przed Wielkanocą dzieci z poznańskich przedszkoli spotykają się w Hali Widowisko-Sportowej Arena, aby wspólnie z Wielkanocnym Zajączkiem bawić się w świątecznej atmosferze. Organizatorzy przygotowali szereg zadań sportowych, które będą musieli wykonać mali zawodnicy, wykazując się szybkością, sprawnością i pomysłowością. Nad świąteczną oprawą czuwają animatorzy, którzy przygotowali wiosenne animacje. Do dyspozycji dzieci są również dmuchane zamki i zjeżdżalnie. O bezpieczeństwo zadba wykwalifikowany ratownik medyczny, a dzieci dodatkowo będą uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy. Każde z uczestniczących w zabawie przedszkoli otrzyma zestaw upominkowy, a dzieci pamiątkowe koszulki z logo imprezy oraz słodycze. W gościnnych progach Areny będziemy się bawić do czwartku 29 marca.

W związku z tym, że impreza organizowana jest w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla dzieci zostało zorganizowane stoisko, na którym zostaną dzieciom przekazane, w sposób dostosowany do ich wieku, informacje dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń, jakie mogą ich spotkać.

Przedszkolaków i Sportowego Zajączka można w Arenie spotkać od 9:30 do 13:30.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. 61 877 23 29