Marathon Cup 2018

Już w weekend 28 i 29 kwietnia, na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu, odbędzie się, organizowany przez Klub Sportowy Koziołek Poznań, Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Marathon Cup 2018. Tym razem w imprezie zagrają 32 zespoły złożone z zawodników rocznika 2009 i młodszych. Udział wezmą czołowe drużyny kategorii wiekowej żaka starszego z całej Polski oraz goście z Niemiec.

Klub Sportowy Koziołek Poznań organizuje tę imprezę po raz dziewiąty. Po raz drugi turniej ma charakter dwudniowy. Marathon Cup 2018 ma być nie tylko festynem piłkarskim, ale także stojącą na wysokim poziomie rywalizacją. Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej w naszym kraju. Po raz drugi impreza potrwa aż dwa dni i odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania oraz pomocy firm Marathon International, Millano oraz Orlico.

W rundzie finałowej seniorskiej Ekstraklasy o Mistrzostwo Polski walczą zespoły Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa. Co ciekawe, w walce o prymat wśród zawodników urodzonych w roku 2009 będziemy świadkami podobnej rywalizacji podczas Marathon Cup 2018. Szyki tym zespołom pokrzyżować mogą drużyny KS Polonia Środa Wielkopolska, RAP Radomsko, KS Warta Poznań, KS Królewscy Płock, KS Gwardia Koszalin czy stali już goście z Niemiec Viktoria Mitte. Kto wie, być może na boisku zobaczymy przyszłych reprezentantów Polski?

W pierwszej rundzie zespoły zagrają w czterech grupach, na czterech boiskach, każdy z każdym. W rundzie finałowej, w niedzielę, drużyny rywalizować będą w ten sam sposób, z tym że organizatorzy skojarzą ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi powalczą o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegra w dwa dni aż 13 spotkań.

W imprezie udział wezmą też dwa zespoły gospodarzy. Koordynator Grup Młodzieżowych, Paweł Lisowski, liczy, że zespoły KS Koziołek Poznań zaprezentują się równie dobrze na tle rówieśników, jak w poprzednich latach. Większość zawodników trenuje od trzech lat. Za nimi pierwsze sukcesy, ale Marathon Cup 2018 wydaje się największym wyzwaniem. Poziom turnieju będzie z pewnością bardzo wysoki.

Na uczestników i kibiców Marathon Cup 2018 czeka wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali pokaz freestyle football w wykonaniu Rafała Wiśniewskiego i Stanisława Kościelnego, pokazowy mecz pomiędzy KS Koziołek Poznań a głównym sponsorem czyli Marathon International. Największą atrakcją, poza samymi rozgrywkami, będzie jednak możliwość gry na przygotowanym dla kibiców boisku mobilnym. Zespoły składające się z trzech zawodników zapraszamy do gry w oba turniejowe dni. Dołącz w dowolnym momencie i zagraj o pamiątkowe medale.

Sztandarowa impreza KS Koziołek Poznań jest największym turniejem tego rocznika w naszym regionie. Zaczynamy w sobotę, 28 kwietnia, o godzinie 9.00. Pierwsza faza turnieju zakończy się o godzinie 17.00. W niedzielę wrócimy do gry o 9.00. Uroczysta dekoracja zaplanowana jest na godzinę 15.30. Zapraszamy na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego wszystkich kibiców oraz młodych piłkarzy wszystkich kategorii wiekowych!

Oprac. na podst. materiałów KS Koziołek Poznań

 

 

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. (61) 877 34 11
fax. (61) 877 23 29