Obiekty sportowe przy ulicy Gdańskiej obchodzą… 86 urodziny!

W zbiorze Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej jest wiele perełek, a wśród nich sprawozdania Zarządu Stołecznego Miasta Poznania. W tym z roku 1931 jest mowa między innymi o oddaniu do użytku boiska do piłki nożnej przy Cybinie. Chodzi oczywiście o obecne obiekty przy ul. Gdańskiej.

„Boisko przy Cybinie zostało w okresie sprawozdawczym zdrenowane celem osuszenia gliniastego gruntu. (…) Nawierzchnia skoczni oraz bieżni 100 i 400 m została prawie w zupełności wykończona. Zasiania trawą całego boiska na razie się nie przewiduje ze względu na znaczne koszta założenia i utrzymania.” – można przeczytać w sprawozdaniu.

Natomiast w Kronice Miasta Poznania (Zawady i Główna) z 2002 roku dowiadujemy się, że „Wykonaniem projektu boiska przy ul. Gdańskiej zajął się młody, zdolny architekt, inżynier Spychalski, późniejszy wysoki funkcjonariusz PZPR i marszałek Polski. Choć teren był nieczynnym targowiskiem, udało się dojść do porozumienia i projekt zrealizowano. Oprócz boiska założono plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, poprowadzono drogę rowerową wygrodzoną żywopłotem i zasadzono drzewa…”

Dziś Młodzieżowy Ośrodek Sportowy to ogólnodostępny obiekt z nowoczesnym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią lekkoatletyczną, dwoma kortami tenisowymi, placem zabaw, siłownią zewnętrzną. Odbywają się tu rozgrywki seniorskie i młodzieżowe, a wielu okolicznych mieszkańców spędza tu wolny czas.

Boisko nad Cybiną, Źródło - Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. (61) 877 34 11
fax. (61) 877 23 29
Menu