Pierwszy miesiąc Akcji Lato za nami

W ramach Akcji Lato w miesiącach czerwiec, lipiec Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, odział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zorganizowały szereg atrakcji dla mieszkańców miasta Poznania .

Odbyły się 3 tygodniowe turnusy dla dzieci w wieku 7-13 lat w których wzięło udział około 100 uczestników. Oprócz zajęć sportowych, które realizowane były każdego dnia na obiektach POSiRu, dzieci miały zapewnione atrakcje dodatkowe. Uczestniczyli w zajęciach na Jump Arenie, gigantycznym Placu Zabaw „Michałek”, na bowlingu, basenie oraz w seansie kinowym w „Multikinie”.

Park trampolin Dzieci biegają w hali sportowej

22 lipca została zorganizowana wycieczka do Parku Dzieje w Murowanej Goślinie. Wzięło w niej udział 50 osób, które mogły zobaczyć między innymi popisy konne grupy kaskaderskiej „ApolinarskiGroup” , widowisko sceniczne „Zawisza”. Jedną z atrakcji była także możliwość uczestnictwa w pokazie Sokolniczym oraz w animacjach i warsztatach przygotowanych przez pracowników parku . Wycieczka została zakończona wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Dzieci na koniach Pokaz jazdy konnej Dzieci podczas warsztatów przy stole Dzieci przy ognisku. Dzieci przy ognisku 2

 

Dwa tygodnie później została zorganizowana wycieczka do ZOO Safari w Borysewie koło Łodzi. W ogrodzie zoologicznym na 26 hektarach przestronnych wybiegów, żyje 600 osobników, 100 egzotycznych gatunków ze wszystkich kontynentów, między innymi 15 % światowej populacji białych tygrysów i 15 % populacji białych lwów. Uczestniczy wzięli udział w zajęciach dydaktycznych oraz w zwiedzaniu ZOO w tym w pokazach karmienia zwierząt.

Wizyta w zoo, foki Wizyta w zoo, lwy Wizyta w zoo, tygrysy

 

W ramach kolejnych atrakcji obył się spływ kajakowy- na odcinku Krzyż Wielkopolski- Drezdenko na rzece Drawa i Noteć. Uczestnicy spływu mieli do pokonania odcinek około 15 km.

 

 

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. (61) 877 34 11
fax. (61) 877 23 29
Menu