Spartakiada Seniorów 2018

Przed nami wielkie sportowe święto osób w wieku 55+. W poniedziałek 18 czerwca startuje XIII Spartakiada Seniorów. Kto się jeszcze nie zgłosił do startu może to zrobić do czwartku 14 czerwca.

Zawody organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji potrwają prawie tydzień. Spartakiada jest adresowana do mieszkańców Poznania, którzy w 2018 roku ukończyli lub ukończą 55 lat.

Na tych zawodach zawsze panuje prawdziwa atmosfera olimpijska – mówi Eugeniusz Rybka, który brał udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Spartakiady. – Poza tym, jak na olimpiadzie, pojawiają się nowe dyscypliny, co roku zmienia się program imprezy. Zawsze jest coś nowego.

Tegoroczną nowością jest tenis ziemny. Dla seniorów będzie to okazja do wypróbowania oddanych niedawno do użytku kortów w oddziale POSiR Rataje na Osiedlu Piastowskim. Na Ratajach na uczestników Spartakiady czekają również zawody bowlingowe. Sportowych seniorów będzie można jednak spotkać w wielu innych punktach Poznania.

– Na pewno spora grupa uczestników stawi się jak co roku na Termach Maltańskich, gdzie przeprowadzimy zawody pływackie. Na tenis stołowy zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 50 na Starym Żegrzu. Nie zabraknie również atrakcji na stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce – podkreśla Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego seniorzy będą startowali w turnieju szachowym oraz w warcabach. Tutaj również odbędzie się piknik integracyjny połączony z oficjalnym zakończeniem Spartakiady. Na pikniku uczestnicy dowiedzą się, do kogo trafi zaszczytny tytuł najstarszej zawodniczki i najstarszego zawodnika imprezy. Dla tej dwójki POSiR przygotował specjalne trofea. Nagród nie zabraknie również dla seniorów, którzy w swoich konkurencjach staną na podium.

Niezależnie od wyniku sportowego każdy uczestnik imprezy otrzyma medal, dyplom oraz koszulkę z logo Spartakiady Seniorów. Do Spartakiady seniorzy mogą się przygotowywać cały rok na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. POSiR dołączył do programu „Poznańska Złota Karta”, dzięki któremu osoby powyżej 60 roku życia uzyskują zniżki korzystając z wybranych punktów oferty rekreacyjnej i sportowej. Są to między innymi: 50% rabatu na Lodowisko i Bula Park na Malcie, 50% na korty tenisowe i boisko do siatkówki plażowej na Młodzieżowym Ośrodku Sportowym oraz prawo do zakupu biletów i karnetów na basen kryty, letni i lodowisko Chwiałka po cenach biletu ulgowego. Zniżki dla pań czekają również w działającym na Oddziale POSiR Rataje klubie fitness.

Ważne informacje dla chętnych do udziału w Spartakiadzie

Zapisy na Spartakiadę Seniorów trwają do 14 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych oraz uiszczonej opłaty startowej (10 zł.) Formularze zgłoszeniowe można pobierać w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Spychalskiego 34 (dawna Chwiałkowskiego), w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym przy ul. Gdańskiej 1 (Śródka) oraz w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mickiewicza 9a. Są one również dostępne na stronie internetowej www.posir.poznan.pl w zakładce Spartakiada Seniorów. Zgłoszenia można wysyłać mailowo (podpisane i zeskanowane) na adres: mos@posir.poznan.pl lub składać osobiście w jednej z wyżej wymienionych lokalizacji. Centrum Inicjatyw Senioralnych nie będzie przyjmować opłaty startowej.

Co, gdzie, kiedy

dyscyplina termin miejsce
Tenis Stołowy 18.06.2018 godz. 10:00 Szkoła Podstawowa nr 50, os. Stare Żegrze 1, Poznań – sala gimnastyczna
Tenis Ziemny 19.06.2018 godz. 8:00 POSiR, Ośrodek Przywodny Rataje, os. Piastowskie 106a, Poznań
Bowling 19.06.2018
godz. 11:00 – rywalizacja kobiet
godz. 13:00 – rywalizacja mężczyzn
POSiR, Ośrodek Przywodny Rataje, os. Piastowskie 106a, Poznań
Pływanie 20.06.2018 godz. 11:00 Termy Maltańskie, ul. Termalna 1, Poznań
Szachy 22.06.2018 godz. 9:00 Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, ul. Gdańska 1, Poznań
Warcaby 22.06.2018 godz. 11:00 Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, ul. Gdańska 1, Poznań
Uroczyste Zamknięcie Spartakiady + Piknik 22.06.2018 godz. 13:00 Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, ul. Gdańska 1, Poznań
Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. 61 877 23 29