Wyburzą budynek na terenie ośrodka sportowego

Na Śródce znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, kortami tenisowymi i bieżnią lekkoatletyczną.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji chciały w przyszłym roku wyremontować na terenie ośrodka budynek socjalno-magazynowy. Niestety ekspertyza techniczna pokazała, że jest on już bardzo zniszczony, a grunty pod budynkiem są tak niestabilne, że najlepszym rozwiązaniem będzie się jego rozbiórka.

Budynek powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku jako tymczasowe zaplecze w trakcie budowy obiektów sportowych. Później, w związku z deficytem pomieszczeń, został przekształcony w magazyny. Dwa pomieszczenia były także wykorzystywane przez klub sportowy i lokalne stowarzyszenie. Ogólny wygląd budynku budził jednak wiele zastrzeżeń – ubytki w tynku, zarysowania, wilgoć i pęknięcia. Dlatego na 2018 roku planowano remont, a w ostatnich miesiącach zlecono ekspertyzę techniczną budynku.

Według pracowników biura projektowego dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu jest niemożliwe, gdyż budynek został niewłaściwie posadowiony na niestabilnych gruntach. Pomimo doraźnych napraw i remontów degradacja konstrukcji postępuje bardzo szybko, a dalsza eksploatacja budynku stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników.

Dziś przekażemy taką informację najemcom, którzy będą mieli miesiąc na opuszczenie budynku. Nie możemy narażać nikogo na niebezpieczeństwo, tym bardziej dzieci trenujących na naszych obiektach – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

15 grudnia budynek zostanie wyłączony z użytkowania, a w 2018 roku całkowicie wyburzony. W jego miejscu powstanie parking lub zielone tereny rekreacyjne.

 Budynek do rozbiórki

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. (61) 877 34 11
fax. (61) 877 23 29