Akcja Zima 2017

W czasie ferii zimowych Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zorganizował Akcję Zima, w ramach której odbywały się półkolonie oraz tematyczne zajęcia sportowe z animatorami. Podczas półkolonii czterdziestoosobowa grupa dzieci wraz z wychowawcami realizowała program zajęć sportowych z różnych dyscyplin sportowych.

Oprócz aktywności na sali gimnastycznej dla uczestników każdego dnia były przewidziane atrakcje dodatkowe: seans filmowy w kinie, basen, bowling, gigantyczny plac zabaw oraz zajęcia na lodowisku. W trakcie drugiego turnusu dzieci odwiedziły Przystań Warty Poznań, gdzie spotkały się z poznańską kajakarką, mistrzynią świata i wicemistrzynią Europy Eweliną Wojnarowską. Przedstawiła ona ciekawą prelekcję dotyczącą kajakarstwa, podzieliła się wspomnieniami z zawodów międzynarodowych oraz przeprowadziła zajęcia na ergometrach wioślarskich.

Z kolei podczas bezpłatnych zajęć sportowych, które równocześnie obywały się na sali gimnastycznej A oddziału Chwiałka, realizowane były dwa bloki zajęć sportowych. Od godziny 8.00 do 11.30 obywały się gry i zabawy ruchowe przeznaczone dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Natomiast od godziny 12.00 do 15.00 prowadzone były zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat. Młodzi pasjonaci sportu mogli spróbować swoich sił m.in. w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej, czy siatkówce. Każdego dnia w zajęcia uczestniczyło ok. 30 osób. W tych zajęciach również uczestniczyła Ewelina Wojnarowska. Tym razem przywiozła na „Chwiałkę” prawdziwy kajak sportowy. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, czym różni się kajak turystyczny dla amatorów od kajaka sportowego, na którym trenują i startują zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę sportu, porozmawiać z mistrzynią oraz posłuchać opowieści o jej udziale w międzynarodowych imprezach sportowych.

Wszystkie aktywności zostały zrealizowane w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

 

 

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina oferta dla seniorów Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
ul. Gdańska 1
61-123 Poznań
tel. 61 877 23 29